Kaş Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Kaşlar, çok farkında olunmasa da görünümü tamamlayan en önemli detaylardan birisi. Özellikle kadınlar için güzel kaşlar vazgeçilmez bir detay. Ancak birçok kadın kaşlarının şeklinden ya memnun değil ya da yanlış makyaj uygulamaları nedeniyle kaşları olması gerekenden çok daha kötü bir durumda. Bunun için yapılan makyaj türlerinin hiçbirisi ise istenilen doğal görüntüyü verememekte. Ancak artık gelişen ekim teknolojisi sayesinde istenilen şekilde kaşlara, son derece doğal ve hızlı bir biçimde kavuşabilmek mümkün.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?
Kaş ekiminin temelinde uzun yıllara dayanan saç ekimi teknolojisi yatmaktadır. Aynen saç ve sakal ekiminde olduğu gibi ense bölgesinden alınan uygun kılların, kaş bölgesine uygun şekilde transfer edilmesiyle ekim gerçekleştirilmektedir.

İstenilen şekilde kaşlara sahip olunabilmesi için ilkin uzman eşliğinde kalemle kaşın formu çizilerek ekim yapılacak alan belirlenir. Kişi onay verirse ekim yapılacak bölgede kıl köklerinin yerleştirilmesi için mikro kanallar açılır ve başka bir bölgeden alınan kıllar, kökleri ile birlikte bu mikro kanallara ekilir.

KaşEkimi Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?
Uygulamadan sonra ilk 3 gün içerisinde kaşlara su temas etmemesi yeterlidir. 1 hafta gibi kısa bir süreden sonra ise gündelik hayata dönmek mümkündür.

Doğal Bir Görünüm Mümkün mü?
Yapılacak olan uygulamada ekilen kıl kökleri kaşlar için en uygun olan yerlerden alınır. Bunun yanı sıra ekilecek olan kıl köklerinin doğru açı ile çıkması için hassas bir çalışma gerçekleştirilir.

Ekimden sonraki ilk birkaç hafta içerisinde yeni ekilen kıl köklerinin büyük çoğunluğu dökülür; ancak bu beklenen bir durumdur ve dökülen kıllar yerine yenileri gelecektir. 5-6 ay gibi bir süre sonunda ise kaşlar tamamen doğal halini alır. Eğer alanında deneyimli bir uzman tarafından ekim gerçekleştirilecek olursa,ekim yapıldığının anlaşılması mümkün değildir.

Kaş Ekimi Kaç Seans Sürer?
Çok küçük istisnaları olabilse de genellikle birkaç saat süren tek bir seansta rahatlıkla istenilen sonuç alınabilir.

Erkeklere Kaş Ekimi Yapılabilir mi?
Evet, yapılabilir. Estetik gerekçelerin yanı sıra yara ve yanık izi olan birçok erkeğin de başvurduğu uygulamalardan birisidir.

Kaş Ekimi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?
Kaş ekiminde saç ve sakal ekimine nazaran çok daha az kıl kökü transfer edildiği için fiyatları oldukça caziptir. Kişinin istediği kaş formuna ve mevcut kaşların göre fiyat belirlenecektir.